Фрази, які можуть зіпсувати співбесіду: поради рекрутера owLaba

Фрази, які можуть зіпсувати співбесіду: поради рекрутера owLaba

Опубліковано 07.02.2023 р. у розділі Дайджест

1. Я не маю такого досвіду, але ж це і не складно

Пам'ятайте, дорогі кандидати, навіть якщо ви не відповідаєте усім вимогам вакансії, у вас є шанси отримати бажану роботу, яка приноситиме задоволення та дохід. Проте АКЦЕНТ варто робити на тому, що ви готові докладати додаткових зусиль, навчитися, розповісти, що ви вже почали робити, щоб отримати необхідні знання (наприклад, це може бути вивчення іноземної мови або профільні якісь курси, які будуть робити вас ще ефективнішим на даній посаді, якщо початківець бухгалтер, то це 1C, якщо менеджер з продажу, то це CRM, якщо графічний дизайнер, то це програми Adobe Illustrator, Adobe Photoshop).

2. То що оце все мені доведеться робити?!

Звісно, ви можете задавати уточнюючі запитання - навіть на однакових посадах в різних компаніях може бути різний функціонал та пріоритети. Проте відгукуватися на усі ваансії, які бачите, і хаотично вибирати працедавця - не найкраща стратегія. Важливо вивчити УМОВИ ПРАЦІ (локація, графік роботи (дні тижня та години), оплату праці), які пропонує працедавець, і очікування від потенційного співробітника.

3. Отже, я народився в 3-му пологовому будинку...

Шановні кандидати, пам'ятайте, коли вас на співбесіді просять РОЗПОВІСТИ ПРО СЕБЕ - ви НЕ повинні розповідати про своє життя, кожну роботу, родину, батьків/дітей і хобі. Підготуйте завчасно невелику змістовну розповідь: про свою ОСВІТУ та кваліфікацію, ДОСВІД, професійні ДОСЯГНЕННЯ (використовуємо досягнення через дієслова: наприклад, поліпшив/ла, впровадив/ла, збільшив/ла, знизив/ла, мінімізував/ла, перетворив, розширив, розробив, ініціював, створив, оптимізував, розвинув), цінні знання та навички, напрямки у яких ви плануєте розвиватися).

Розповідайте про те, що важливо в контексті вакансії.

Адаптуйте розповідь до кожної співбесіди. Це дозволить працедавцю оцінити ваші презентаційні навички і здатність структурувати інформацію.

4. Мій недолік у тому, що я ідеальний

Запитання про сильні та слабкі сторони задаються для того , щоб зрозуміти, як кандидат оцінює самого себе. Не варто давати соціально очікуванні стандартні відповіді.

Рекомендується відверто відповісти на запитання про зони, які вам ще потрібно розвивати – але і відзначити і те, як ви працюєте над цим, що робити, аби уникати помилок.

5. Мені просто терміново потрібна робота

Запам’ятайте, якщо працедавець розуміє, що кандидат розглядає пропозицію як тимчасову – поки не з’явиться щось цікавіше, скоріш за все, такого пошукача запросять тільки за аналогічних умов: якщо більш релевантних кандидатів немає.

Отже, релевантним є досвід, який кандидат отримав на аналогічній посаді, виконуючи такі ж обов'язки. ?

Важливо показати свою зацікавленість саме у цій компанії і роботі, яку пропонується виконувати.

6. Це написано в моєму резюме, прочитайте

Навіть якщо ваше резюме дійсно професійне, структуроване і повне, - будьте готові розповісти про свій досвід, навички, плани ще раз, більш розгорнуто і з прикладами. Адже співбесіда - це не просто спосіб зібрати дані. Це можливість побудувати діалог.

7. У мене ще є безліч пропозицій від таких, як ви

Це коректно – сповістити працедавця про те, що ви розглядаєте інші пропозиції. До того ж, це стимулюватиме швидше надати вам зворотній зв’язок. Але позиція не має сприйматися як шантаж.

8. Я погоджуюся на будь-яку вашу пропозицію

Будь ласка, шановні кандидати, завжди пам’ятайте, СПІВБЕСІДА – це ПАРТНЕРСТВО. Співбесіда - це перемовини, і ви маєте право шукати найкращих умов.

Не варто працедавця переконувати у своїй меншовартості. Краще зайняти рівну, партнерську позицію: кандидат готовий продуктивно працювати і хоче отримувати за це справедливу винагороду.

9. Я пішов від колишнього працедавця, тому що там працюють дурні

Чи тому, що там жахливий керівник. Навіть якщо це ваша щира думка – не радять надавати емоційні відгуки про колишніх колег та керівників. Особливо розповідати так про усі компанії, в яких вам доводилося працювати. ЧОМУ? Тому що це скоріш за все посіє сумніви: можливо, справа у конфліктності самого кандидата?

10. Так, я ще працюю, але на нову роботу можу вийти хоч сьогодні

Може вам насправді здатися, що гарна ідея, адже показує вашу зацікавленість у вакансії. Проте якщо ви працюєте в іншій компанії, скоріш за все, ваша готовність просто «зникнути» і перейти на нове місце насторожить працедавця, адже він може замислитися: чи не вчините ви так само із ним? Краще виконати домовленості і цивілізовано завершити справи. Це також стосується готовності розголошувати конфіденційні дані екс-працедавця: треба пам’ятати про етичність.

11. Я не маю жодних питань

Навіть якщо ви отримали безліч інформації, наприкінці співбесіди варто задати свої запитання. Це свідчить про вашу заціквленість та про активність. Важливо, щоб запитання стосувалося не тільки грошей, а і інших аспектів майбутньої роботи – перспектив, можливостей для навчання та розвитку, колективу.



Коментувати не дозволено.