Як вибрати грильницю і що враховувати під час вибору

Як вибрати грильницю і що враховувати під час вибору

Опубліковано 23.12.2024 р. у розділі Дайджест

гриль

Грильниця або гриль - пристрій, із допомогою якого готують смачну та корисну їжу на грилі просто на кухні. Суть роботи електрогрилів - це запікання продуктів завдяки нагріванню із допомогою антипригарних пластин, гарячого повітря або інфрачервоного випромінювання.

Вибираємо гриль за брендом

Найбільшим попитом в Україні користуються електрогрилі «Тефаль». Серед модельного ряду є як прості пристрої із мінімальним функціоналом, так і «розумні» грилі, що автоматично доводять продукти до ідеального ступеня прожарювання. 

Різні моделі електрогрилів «Тефаль» можна купити на сайті https://www.ctrs.com.ua/ru/grili/brand-tefal/ Інтернет-магазину «Цитрус».

Також доволі популярні грилі Gorenje, De’Longhi, Bosch. Ці виробники пропонують як бюджетні, так і більш дорогі моделі із додатковими корисними функціями.

Серед більш дешевої техніки відомі пристрої бренду Ardesto. За досить широкого функціонала вони мають прийнятну вартість.

Типи грилів

Електрогрилі розрізняються за конструкцією та способом оброблення продуктів.

  1. Барбекю працює за принципом звичайного вугільного грилю, тільки решітка нагрівається від електрики.
  2. Гриль-прес є в кафе, де готують кебаби та шарму: продукти затискаються між двома решітками й нагріваються одночасно із двох сторін.
  3. Сендвічниця - компактний гриль із пластиковим корпусом, призначений для готування гарячих бутербродів та вафель.
  4. Раклетниця схожа на полиці: знизу в окремих ємностях підігріваються закуски із сиром, а зверху підсмажуються сосиски.
  5. Шашличниця - пристрій циліндричної форми. У металевому корпусі вертикально розташовані знімні шампури, є чаші для стікання жиру. У центрі розташовано нагрівальний елемент: стандартний або інфрачервоний ТЕН.
  6. Аерогриль нагадує каструлю, зроблену із жароміцного скла. У кришці вмонтовані нагрівальний елемент та вентилятор, який рівномірно обдуває продукти гарячим повітрям.

Щоби вибрати ідеальну модель грильниці, треба також розібратися із характеристиками приладу.

Матеріал гриля та його поверхонь

Найчастіше корпус грилів роблять із металу, хоча є корпуса із комбінованого матеріалу: металу та пластику.

Панелі, що нагріваються, у грилів різного типу можуть бути зроблені з:

  • алюмінію;
  • алюмінію з антипригарним покриттям, яке знижує ризик пригорання продуктів;
  • нержавіючої сталі;
  • чавуну;
  • мармуру;
  • склокераміки.

На плоских поверхнях зручно готувати рибу. Рифлені поверхні призначені для смаження м’яса та овочів: зайвий жир та сік стікають між жолобками, завдяки чому страва стає більш смачною та корисною.

гриль

Найкращий варіант - знімні панелі, адже їх можна мити навіть у посудомийній машині. Якщо панелі не знімаються, їх доводиться мити тільки вручну, а це не зручно.

Потужність грилю

Варто придбати такий гриль, щоби його потужності вистачало для приготування улюблених страв:

  1. 750-1000 Вт - достатньо для підрум’янювання бутербродів та випікання вафель. Така потужність трапляється здебільшого серед сендвічниць та бюджетних грилів.
  2. 1000-2500 Вт - середня потужність, якої вистачить для прожарювання овочів, риби, тонких стейків.
  3. 1600-2500 ВТ - грилі такої потужності можуть швидко та якісно прожарювати м’ясо будь-якої товщини, включно із ковбасками та цілими стегенцями.

Треба розуміти, що чим потужніший пристрій, тим більше електроенергії він споживає.



Коментарі

Додати або змінити свій аватар можна через систему GrAvatar
  1. Ще немає коментарів.
  1. Немає ще трекбеків.