Участь викладачів кафедри менеджменту у тренінгу «Інструменти ШІ в освітньому процесі”
12 лютого 2025 року відбувся тренінг “Інструменти ШІ в освітньому процесі” під керівництвом доктора філософії, доцента кафедри комп'ютерних наук, прикладної та вищої математики Ростислава Зацерковного.
Учасники тренінгу ознайомилися з основними характеристиками штучного інтелекту та сучасними можливостями великих мовних моделей та їхнім застосуванням у навчальному процесі. Дізналися про автоматизацію освітніх завдань за допомогою штучного інтелекту, що дозволяє створювати навчальні матеріали.
Окрему увагу приділено критичному мисленню, оскільки штучний інтелект може допускати так звані “галюцинації”, тому важливо вміти оцінювати достовірність отриманої інформації. Також, учасники дізналися про персоналізоване навчання, яке можна реалізовувати завдяки адаптивним методикам і ШІ-асистентам. Однією з ключових тем тренінгу став prompt engineering — мистецтво правильного формулювання запитів для отримання найкращих результатів від мовних моделей.
Під час тренінгу обговорювалося питання академічної доброчесності та етичного використання штучного інтелекту в освіті. Використання генеративних моделей має відповідати принципам чесного навчання, сприяти розвитку знань і навичок здобувачів вищої освіти, а не замінювати їхню самостійну роботу.
Окрім ChatGPT, учасники розглянули й інші генеративні моделі, які можна використовувати у навчальному процесі. Серед них Groq — ультрашвидка мовна модель, що забезпечує миттєві відповіді в реальному часі, а також DeepL — інструмент для покращення текстів та перекладів.
Під час практичної частини тренінгу учасники отримали навички роботи з генеративними моделями та рекомендації щодо їхнього впровадження в освітній процес.
Слід відзначити, що захід став чудовою можливістю для викладачів, аспірантів та магістрів розширити свої знання про інноваційні підходи до навчання та вдосконалити освітні методики завдяки сучасним технологіям.
Сертифікати учасників семінару тут